środa, 7 maja 2014

więc chodź pomaluj mi świat! / potrzebna rada

Wykorzystując ostatnie chwile naszego betonowego balkonu nadaliśmy mu trochę kolorku. Dziś przyszły zamówione płytki więc już nie mogę się doczekać jak zaczniemy mały remoncik :) 
Już kiedyś wspominałam o fascynacji Mai balkonem. Mieszkamy na parterze więc często gromadzą się pod nim grupki koleżanek Mai. Jedną z ulubionych ich zabaw jest zrzucanie klamerek na trawę i podawanie ich przez dziewczynki. Ewentualnie zbieganie koleżanek z małej górki w stronę balkonu. Maja zanosi się wtedy ze śmiechu :D To takie śmieszne!

Malowanie kredą po balkonie też jest fajne! Mam nadzieję, że Maja nie wpadnie na taki pomysł jak będzie już nowa podłoga ;-) A tym czasem enjoy!


Mam jeszcze ostatnio ogromny problem! Maja dwa dni temu kąpała się w wannie i nadepnęła na kurek, a wylatująca woda zasysając powietrze wydała taki straszny dla Mai dźwięk, że mała ma teraz mega traumę!
Przeraźliwie boi się teraz kąpieli. Nie ma mowy żeby weszła do wanny bo aż cała dygocze ze strachu i łapie się nas byle nie postawić Jej w wodzie. Wczoraj wyjęliśmy nawet małą wanienkę na podłogę (żeby nie w wannie) i to samo! I co robić? :( Przecież nie mogę Jej wcale nie kąpać! Będę wdzięczna za każdą Waszą radę.

10 komentarzy:

 1. Ależ fajnie w tej koszuli w kratę wygląda :)
  Co do sytuacji to może wrzuć najpierw jakieś zabawki do kąpieli i tłumacz że np kaczuszka się kapie i wszystko w porządku i zobacz jak się cieszy. Albo wejdź z nią do wanny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł z malowaniem balkonu :-) dla dzieciaków to jest ogromna frajda :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. a pod prysznicem che się kąpać?
  a może wykąp się z nią, żeby się tak nie bała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Popuszczaj odgłosy razem z nią. Pierdzioszki z balonów pod wodą, przyklejania gumy i odkrywanie...ale po balonach powinna się skusić a jak nie to rurki i dmuchane w wodę tak żeby dźwięki było słychać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Musisz przeczekać. U nas też trauma się zdarzyła, ale nie znam powodu co ją wystraszyło. Od tamtej pory nie chce usiąść albo położyć się i kąpiel jest na stojąco.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka ona cudna.
  Ja tez bym weszła do wanny z nią może to pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zrób z kąpieli atrakcję...kup jakieś kolorowe tabletki które barwią wodę, zrób dużo piany...powoli małymi kroczkami nic na siłę...razem odkręćcie wodę, spróbuj je uwagę skupić na czymś a w tym czasie powoli ją rozbieraj i zagaduj, rozśmieszaj :))

  OdpowiedzUsuń
 8. ślicznie wygląda i jaka zdolna z niej dziewczynka - ślicznie rysuje :)
  jeśli chodzi o sytuacje z wanną, może popytaj małe z czym chce się kąpać, moja miała podobny okres ale nie chciała się kąpać ot tak, kiedy zaproponowaliśmy jej że może wziąć ze sobą zabawki które chce - kąpiel stała się dla niej o wiele przyjemniejsza (staramy się oczywiście nie kąpać z pluszakami:P)
  buziaki i powodzenia z kąpielą :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale zabawa z kredą :)
  Z kąpielą to naprawdę problem... Ale może faktycznie jakbyś spróbowała się z nią wykąpać to by było inaczej. Trzymam kciuki!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też myślę, że wspólna kąpiel i dobra przy tym zabawa mogłaby pomóc.

  OdpowiedzUsuń