poniedziałek, 9 grudnia 2013

Wieczorowo - rytualnie.

Wieczór jest jedyną porą w ciągu całego dnia, kiedy to ściśle trzymamy się ustalonych rytuałów. Przynajmniej bardzo się staramy ;) Jest godzina 20:00 - 20:15. Wystarczą głośno wypowiedziane słowa: wanna czy kąpać się i Maja już startuje na czworaka w stronę łaźni. Z rozbieraniem/ubieraniem różnie to bywa, ale nie przed kąpielą. Wtedy to wyskakuje z ubrań z prędkością światła! Gdy już wskoczy do wanny (nadal zwykle lejemy wodę do mniejszej wanienki, bo wanna nasza sporawych rozmiarów - takie z nas skąpiradła) to uśmiech pełną gębą. Oczywiście wanna zawalona gumowymi kaczuszkami, w końcu dziecię nasze towarzyskie :) A jaka to frajda rzucać zwierzakami wypełnionymi wodą w rodziców!
Tak się fajnie złożyło, że w Mikołajkowe popołudnie dotarły do nas plansze kąpielowe. Majka jest nimi póki co zafascynowana. Po pierwsze są na nich zwierzątka, a po drugie można je przyklejać na wannie, jak magnesy na lodówce.Gdy już dziecię się pobawi, zaraz upomni się, że ząbki trzeba umyć! Pilnuje tego jak nie wiem! Y!Y! Wskazując na szczoteczkę i pastę, mówi samo za siebie.Szuru - buru

 Później jeszcze mama albo tata (mamy dyżury ;) umyje ciałko kochane i wychodzimy.

Obowiązkowe siuuuu do góry, drin - dron w prawo i w lewo

Następnie owinięty w ręcznik pakuneczek ląduje na przewijak - czas na wieczorną pielęgnację. Tam już nie jest tak wesoło przy ubieraniu, ale jakoś dajemy radę.
Później już tylko ekspresem butla z mlekiem na fotelu (mama lub tata - też mamy wyznaczone dyżury, a co!) no i hyc do łóżeczka. Obowiązkowo musi być ciemno i cicho. W innym wypadku rozpoczynają się rozmowy z misiami, wstawanie, tańczenie i takie tam. Przy odrobinie szczęścia Maja zaśnie przy mleku, ale często się zdarza, że trzeba przy niej trochę posiedzieć, pogłaskać, poprzytulać, potrzymać za rękę (broń boże wdawać się w dialog!). Zwykle około 21 Maja już smacznie śpi. I tak do rana. No chyba, że jest inaczej i na przyklad o 3 lub 5 zacznie sobie gadać. Jak nie zareagujemy w porę, a Mała się rozbudzi, to nie ma bata. Nie pomoże smoczuś, ani picie. Tata ląduje na kanapie w salonie, a Maja ze mną w łóżku, tulimy się i zasypiamy. Czasem tak śpimy do 9 :)

2 komentarze:

 1. U nas wygląda to bardzo podobnie:) cały rytuał:) tylko na kolację kasza i już teraz nie od razu po kąpieli, tylko przed spaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas zaraz po kąpieli oznacza też - od razu przed spaniem :)
   Kaszkę wcinamy na drugie śniadanko

   Usuń